نماینده مردم بروجن در مجلس یازدهم اظهار داشت: آیت الله تسخیری تندیس تلاش، تکاپو و زحمت بود و دستاوردهای خوبی در مسیر تقریب داشت؛ پیامی که رهبری بعد از ارتحال ایشان صادر کردند، نشانگر همین مطلب است.

امیرقلی جعفری بروجنی نماینده مردم بروجن در مجلس یازدهم، در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب پیرامون شخصیت مرحوم آیت الله تسخیری گفت:وقتی تصویر ایشان را می بینم در ذهن من تندیس یک عمر تلاش و زحمت برای نزدیک کردن دنیای اسلام و مسلمانان به هم و بهره بردن از ظرفیت متراکمی که بعد از اتحاد و تقریب ایجاد می شود، شکل می گیرد.


وی ادامه داد:آیت الله تسخیری تندیس تلاش، تکاپو و زحمت بود و دستاوردهای خوبی در مسیر تقریب داشت؛ پیامی که رهبری بعد از ارتحال ایشان صادر کردند، نشانگر همین مطلب است.


از خدا می خواهیم روح ایشان را قرین رحمت گرداند و با اهل بیت (ع) محشور گرداند.


جعفری بروجنی تصریح کرد: امیدوارم عزیزانی که بعد از ایشان سکاندار میدان تقریب هستند بتوانند دنیای اسلام را هرچه بیشتر به هم نزدیک کنند؛ قبله، کتاب، پیامبر(ص) و بسیاری از اعتقاداتمان مشترک است و یک دشمن مشترک داریم؛ تقریب در پی این است که ظرفیت مشترک دنیای اسلام در مقابل دشمن مشترک یکی شود و تلاشهای زیادی می شود برای اینکه به دنیای اسلام اجازه ندهند این ظرفیت ایجاد و باز تولید شود.


وی افزود: اشکال مختلف تفرقه های قومی، دینی، مذهبی و طایفه ای که اوج آن را در دوره مدرنیته شاهد هستیم،  پدیده ای مثل داعش و امثال آن نشان می دهد در دنیای جدید هم باز سیاست دشمنان این است که تقریب بین مذاهبی  شکل نگیرد.


نماینده مردم بروجن در پایان گفت: برای همه کسانی که سکاندار مسند تقریب هستند، طلب موفقیت می کنم و امیدوارم بتوانیم هر چه بیشتر از این ظرفیت استفاده کنیم که در این صورت پیروزی دنیای اسلام بیشتر از پیش خواهد بود.

 

 گفتگو از: زهرا غلامی