شهرکرد- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور گفت: موانع اجرای طرح‌های مهم اقتصادی در استان های کشور رفع می شود.


به گزارش خبرنگار مهر، بابک دین‌پرست ظهر سه‌شنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران تاکید کرد: شناسایی مشکلات مهم طرح‌های اقتصادی در استان از مهمترین اولویت‌های سفر است.


وی عنوان کرد: راهکارهای رفع این مشکلات در ستاد اقتصادمقاومتی و شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت چهارمحال و بختیاری آن ارائه می‌شود.


وی گفت: وزیر کشور اولویت‌های ۳۰ گانه ای را به استانداران و تکالیف هفت گانه ای را به ۴۴۹ فرماندار در استان‌های ایران ابلاغ کرده است.


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور افزود: مراقبت از اشتغال واحدهای تولیدی بخصوص در شرایط شیوع ویروس کرونا و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران از جمله این تکلیف‌ها است.


وی تاکید کرد: تکمیل ظرفیت اسمی واحدهای تولیدی، تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام دارای افزون‌بر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، و احیا و بازگشت واحدهای تولیدی تملک شده از سوی بانک‌ها از دیگر موارد اولویت‌دار وزیر کشور در این تکالیف به شمار می‌رود.


دین‌پرست تصریح کرد: مراقبت از واحدهای تولیدی مشکل دار و بحرانی و همچنین واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی با همکاری مسئولان ملی و استانی جزو همین اولویت‌ها است.


وی ادامه داد: استان چهارمحال و بختیاری استانی توانمند است که بهره گیری از ظرفیت‌های آن برای توسعه استان ضروری است.


کد خبر ۵۰۰۸۰۰۹