شهرکرد- رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: ۲۱ هزار هکتار از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری به سیستم آبیاری نوین مجهز شد.


به گزارش خبرنگار مهر، ذبیح‌الله غریب صبح امروز در آئین افتتاح طرح‌های شهرستان بروجن اظهار داشت: همزمان با هفته دولت هشت طرح کشاورزی در شهرستان بروجن به مساحت ۱۱۰ هکتار افتتاح شد.


وی با بیان اینکه ۶۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به سیستم آبیاری نوین مجهز است افزود: ۵۴ درصد زمین‌های کشاورزی آبی در این استان به شبکه آبیاری نوین مجهز شده و در حال حاضر تجهیز زمین‌های کشاورزی به شبکه‌های آبیاری نوین ۲.۵ برابر میانگین کشوری است


رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مدت اجرای طرح‌های تجهیز زمین‌های کشاورزی استان از یک سال به ۳ ماه کاهش یافته است خاطرنشان کرد: عمر بازدهی شبکه‌های آبیاری نوین در زمین‌های کشاورزی استان از ۱۵ به حدود ۳۰ سال افزایش یافته است.


غریب با بیان اینکه در ۵ سال گذشته ۲۱ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان به شبکه آبیاری نوین مجهز شده است گفت: مشارکت کشاورزان، ورود سرمایه‌گذاران و اختصاص اعتبارات و یارانه‌های دولتی از مهم‌ترین عوامل تسریع در تجهیز زمین‌های کشاورزی چهارمحال و بختیاری به شبکه‌های آبیاری نوین به شمار می‌رود


کد خبر ۵۰۰۷۹۹۸