شهرکرد- رئیس جدید جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری معرفی و منصوب شد.


به گزارش خبرنگار مهر، رئیس جدید جهاد کشاورزی در استان چهارمحال و بختیاری بعد از ظهر سه شنبه طی مراسم با حضور مشاور وزیر جهاد کشاورزی معرفی و منصوب شد.


رئیس جهاد کشاورزی سابق چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: رئیس جهاد کشاورزی استان، ریاست بیش از صدها کمیسیون را برعهده دارد که غفلت از هرکدام به توسعه استان آسیب می‌زند.


ذبیح الله غریب گفت: خدمت در حوزه کشاورزی نیازمند تلاش شبانه روزی است و اکنون وضعیت جهاد کشاورزی بسیار خوب است اما ظرفیت‌های خوبی وجود دارد.


وی بیان کرد: امروز بخش کشاورزی طرح و سندهایی را برای سه تا چهار سال آینده تدوین کرده است.


رئیس جهاد کشاورزی سابق چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: زمانی که ریاست جهاد کشاورزی را به عهده گرفتم نرخ بیکاری استان حدود ۲۰ درصد بود اما اکنون به ۱۵ درصد رسیده است.


وی بیان کرد: استان چهار سال متوالی است که نخستین استان خشک کشور است و زمانی ذخیره پشت سد زاینده رود تنها برای شرب بود و ما آن زمان هم به فکر احداث گلخانه نبودیم و تنها به آبیاری باغات می‌اندیشیدیم.


رئیس جهاد کشاورزی سابق چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: اولویت ما تجربه تلخ زاینده‌رود بود که بیش از ۴۰ پروژه تأمین آب در حوزه کارون باقی وجود دارد که ۱۰ مورد از آنها افتتاح شد و اگر این آب‌ها تأمین نشود کشاورزی آسیب می بیند.


در این مراسم از زحمات ذبیح‌الله غریب رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری قدردانی و عطاالله ابراهیمی به عنوان رئیس جدید این سازمان معرفی شد.


کد خبر ۵۰۱۳۴۵۹