نماینده شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی از آغاز عملیات اجرایی کنارگذر شمالی این شهر خبر داد و گفت: با احداث این طرح ترافیک خودروهای سنگین به خارج از شهر منتقل خواهد شد.حجت الاسلام جعفری در گفت و گو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ گفت: طرح کنارگذر شمالی در ورودی شهر بروجن از سمت اصفهان قرار گرفته و به سفارش شرکت تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور توسط شرکت زرین استحکام احداث می شود.

 

وی افزود: برای اجرای این طرح به طول ۹/۵ کیلومتر، افزون بر ۵۲۰ میلیارد ریال هزینه می شود که شامل ۵۸۰ هزار مترمکعب خاکبرداری، ۳۴۵ هزار مترمکعب خاکریزی، ۵۸ هزار مترمکعب اساس و ۴ هزار مترمکعب بتن‌ریزی و آسفالت است.

 

نماینده بروجن با بیان اینکه مدت اولیه پیمان ۲۴ ماه عنوان شده، تصریح کرد: با افتتاح این طرح محورهای بروجن ـ اصفهان و بروجن ـ خوزستان از طریق تقاطع غیرهمسطح به یکدیگر متصل خواهند شد.

 

جعفری گفت: در حال حاضر تردد روزانه در محور شریانی جنوب به فلات مرکزی کشور بیش از ۳۵ هزار دستگاه خودروی سبک و سنگین بوده که با بازگشایی این کنارگذر ورود این حجم از ترافیک به معابر شهر بروجن به میزان چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.