مدیر امور آب بروجن با بیان اینکه سال گذشته به منظور رفع کمبود آب در سفیددشت ۶ حلقه چاه حفر شد اما امسال دبی آب این چاه‌ها به شدت کاهش پیدا کرد، گفت: درهمین راستا دو حلقه چاه در دست حفاری است.


کاهش دبی آب چاه‌های سفیددشت/حفر دو چاه جدید در دستورکار است

بهروز سلیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، با بیان اینکه سال گذشته به منظور رفع کمبود آب در سفیددشت ۶ حلقه چاه حفر شد اما امسال دبی آب این چاه‌ها به شدت کاهش پیدا کرد، گفت: در همین راستا دو حلقه چاه در دست حفاری است.

مدیر امور آب بروجن ادامه داد: در حال حاضر برای رفع کمبود در سفیددشت از چاه استیجاری استفاده می‌شود و همچنین از طریق تانکر به مخازن آب‌رسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال در راستای افزایش امنیت و ارتقای سطح بهداشت آب، مخازن آب شرب نقنه به میزان ۵۰۰ متر مربع محوطه‌سازی و دیوارکشی شد، عنوان کرد: همچنین مخزن سیاسرد با اعتباری بالغ بر ۷۵۰ میلیون تومان ۷۵۰ مترمربع دیوارکشی و محوطه‌سازی شد.

سلیمی اضافه کرد: امسال تعمیر، مرمت و بازسازی آزمایشگاه‌های میکروبی، شیمیایی و آب و فاضلاب تصفیه‌خانه بروجن با اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیون تومان آغاز شد که هم‌اکنون ظریف‌کاری آن باقی‌مانده است.

وی با اشاره به اینکه در راستای پیگیری و برطرف‌سازی کمبود آب بروجن اقدام به حفر چاه‌های جدید کردیم، توضیح داد: سال گذشته ۷ حلقه چاه و امسال دو حلقه چاه آهکی در شهر نقنه و یک حلقه چاه در قسمت بالای آرامستان بروجن با اعتباری بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ تومان حفر شده است.

مدیر امور آب بروجن ادامه داد: امسال تجهیزات لازم برای هوشمندسازی مخازن ۱۱ حلقه چاه خریداری و ۵۰ درصد آن نصب شده و مابقی در حال نصب است.

وی گفت: با استفاده از این  تجهیزات می‌توان میزان آب ورودی، خروجی و همچنین میزان کلر موجود در مخازن را از راه دور اندازه‌گیری کرد.

سلیمی با اشاره به اینکه در بروجن ۲۸ هزار و ۵۰۰ مشترک آب، ۲۸ هزار اشتراک جمع‌آوری فاضلاب فعال و ۲۳ حلقه چاه وجود دارد، گفت: از ابتدای امسال تاکنون عملیات عمرانی دو هزار و ۵۰۰ متراصلاح شبکه آب‌رسانی شرب، دو هزار و ۵۰۰ متر توسعه شبکه توزیع آب و سه هزار متر توسعه خط انتقال از چاه به مخزن و از مخزن به شهر انجام شده است.

وی افزود: سال گذشته به منظور از بین بردن حشرات و ارتقای سطح بهداشت سه هزار و ۵۰۰ متر از شبکه فاضلاب شهر بروجن سمپاشی شد.

مدیر امور آب بروجن عنوان کرد: طرح انتقال آب بن به بروجن پروژه‌ بسیار مهمی است که قرار است تا پایان سال جاری به اتمام برسد که در این صورت مشکل عمده آب در شهرهای شهرستان بروجن حل خواهد شد.


انتهای پیام/۶۸۰۲۴