مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: ایام دفاع مقدس فرصت خوبی برای شناخت قهرمانان کشور است که راه را گم‌نکنیم.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد صبح امروز هم‌زمان با مدارس سراسر استان زنگ مقاومت، ایثار و پیروزی در مدرسه پسرانه شاهد نواخته شد.
فرحناز قائدامینی در این آئین گفت: امنیت، آرامش و آزادی امروز ما مرهون از جان گذشتگی‌های حاج قاسم و صدها هزار همرزمش در دوران دفاع مقدس است.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری خطاب به دانش‌آموزان بیان کرد: همه ما از شهادت سردار عزیز اسلام متاثر شدیم چون مظلومیت آن را با نحوه به شهادت رساندنش دیدیم و درک کردیم؛ اما نباید فراموش کنیم که ده‌هزار نفر در دوران دفاع مقدس با مظلومیت تمام جان‌شان را اهدای آرامش امروز ما کردند؛ امروز ما در مقابل وظیفه داریم یاد و خاطره آنان را زنده نگه داریم.
وی با اشاره به اینکه ده‌ها کشور در دوران دفاع مقدس با ما طرف شده بودند و همگی شکست خوردند، خاطرنشان کرد: انقلاب ما نوپا بود که جنگ آغاز شد چراکه دشمن فهمیده بود هنوز جمهوری اسلامی مانند یک نهال کم سن و سال است و به خیال خام خود تصور می‌کرد با سوءاستفاده از این فرصت، کشور ما را به اشغال و تصرف خود درآورد.
قائدامینی با اشاره به اینکه پیروزی در دروان دفاع مقدس با هزینه‌های سنگینی همراه بود، اظهارداشت: ما با قدرت علم، ایمان و اندیشه و با حضور دانش‌آموزان هم‌سن شما که ۳۶ هزار نفر شهید معلم و دانش‌آموز در این راه قدم گذاشتند و به شهادت رسیدند در مقابله با دشمن پیروز شدیم.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: این گرامیداشت‌ها همچون هفته دفاع مقدس فرصت خوبی برای شناخت قهرمانان ملی است چراکه شناخت آنان ایده و آرمان می‌آورد و هدف را برای ما مشخص می‌کند که از هدف دور نشویم و امروز وظیفه‌مان را بدانیم.
وی اذعان داشت: در این شرایط کرونایی دانش‌آموزان خودمراقبتی کنند تا بتوانیم تعلیم و تربیت را به پیش ببریم زیراکه در کنار همه روش‌های آموزشی هیچ جایگزینی برای آموزش حضوری وجود ندارد و باید در دوران کرونا به گونه‌ای فعالیت کنیم که در پسا کرونا به مشکل نخوریم.

انتهای پیام/ ۶۸۰۳۲