مسعود ملکی فرماندار شهرستان بروجن گفت: براساس معیارهای قطعی تشخیصی تا کنون شمار افراد مبتلا یکهزار و ۲۷۴ مورد و مجموع جانباختگان این بیماری به ۵۸ نفر رسید.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، فرماندار شهرستان بروجن در جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا از افزایش شیوع کرونا ابراز نگرانی کرد و گفت: تاکنون ۵۸ تن در این شهرستان جان باخته اند؛ وی از تعطیلی اماکن زیارتی و گردشگری تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: هیچ گونه برنامه ای به مناسبت اربعین برگزار نخواهد شد.

براساس معیارهای قطعی تشخیصی تا کنون شمار افراد مبتلا یکهزار و ۲۷۴ مورد و مجموع جانباختگان این بیماری در شهرستان بروجن به ۵۸ نفر رسید.

مسعود ملکی با ابراز نگرانی از وضعیت پیش آمده افزود: در بررسی های انجام شده متأسفانه تنها ۴۷ درصد مردم در اماکن عمومی از ماسک استفاده کرده و ۵۰ درصد اصناف و بازاریان نیز دستورالعمل های بهداشتی را جدی نگرفته اند.

ملکی با بیان اینکه تا کنون ۳۶۴۴ بازرسی مشترک در سطح شهرستان توسط ۳۸۵ اکیپ صورت گرفته است خواستار تشدید بازرسی و نظارت ها بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط گشت های بازرسی با همکاری نیروهای مقاومت بسیج در سطح شهرستان شد.

وی با بیان اینکه نظارت ها و کنترل در طرح فاصله گذاری هوشمند و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سطح بازار همچنان با جدیت پیگیری شود افزود: با تهدید کنندگان علیه بهداشت عمومی برخورد جدی و قانونی خواهد شد.

فرماندار بروجن با تأکید بر اینکه همچنان برگزاری هرگونه اجتماع فرهنگی و مذهبی، مراسم عزا و مجالسی که با اجتماعات همراه باشد در سطح شهر و روستاهای شهرستان ممنوع است اضافه کرد: هرگونه تجمع در روز اربعین در بقاع متبرکه نیز ممنوع و هیچ گونه برنامه ای برگزار نخواهد شد.

مسعود ملکی به فعالیت های اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره و اظهار کرد: در این بخش با توجه به ارتباط مستقیم با بخش کارگری، همچنان آموزش و رعایت مسائل بهداشتی در دستور کار قرار گیرد.

ملکی گفت: همچنان کلیه اماکن تفریحی، گردشگری، تالاب ها، پارک ها، بوستان ها، بقاع متبرکه و… در سطح شهرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌باشند