منتخب مردم شهرستان بروجن در مجلس یازدهم گفت: اگر کشوری بخواهد در برابر نظام سلطه مقاومت کند باید به سمت اقتصاد پایدار و پویا با اتکا به توان داخلی پیش برود که یکی از مولفه‌های آن حرکت به سمت جهش تولید است.


به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال وبختیاری؛ حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری اظهار داشت: امروز استقلال اقتصادی حرف اول هر کشوری را می‌زند و اگر کشوری بتواند نیاز مادی و اساسی اقتصاد خود را تامین کند می‌تواند حرف اول را در جهان بزند.

وی ادامه داد: هر کشوری بخواهد روی پای خود بایستد تا وابستگی اقتصادی  نداشته باشد باید در برابر هجمه‌های دشمن مقاومت داشته باشد.

منتخب مردم بروجن در مجلس یازدهم تصریح کرد: آخرین نوع فشار نظام سلطه به کشور ما و نظام مقدس جمهوری اسلامی فشار اقتصادی است که همه راه‌ها از جمله جنگ و شبیخون فرهنگی را امتحان کرده و آخرین تیر در کمانش محاصره اقتصادی و تحریم‌ها است که این رفتار نشان می‌دهد اگر کشوری وضعیت اقتصادی خود را قوی کند و نسبت به دشمن مقاومت و نفوذ پذیری بیشتری داشته باشد، در این صورت می‌تواند توسعه و پیشرفت را برای مردم به ارمغان بیاورد و تاب و موفقیتش بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری چندسالی است که مسائل اقتصادی را به عنوان شعار سال انتخاب می‌کنند، اظهار کرد:  اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصادی بر پایه توانایی داخلی برای نگهداری در برابر فشارهای دشمنان است.

حجت‌الاسلام جعفری افزود: اگر کشوری بخواهد در برابر نظام سلطه مقاومت کند باید به سمت اقتصاد پایدار و پویا با اتکا به توان داخلی پیش برود که یکی از مولفه‌های آن حرکت به سمت جهش تولید است یعنی تولیدات در سال ۹۹ باید چند برابر سال گذشته باشد.

منتخب مردم شهرستان بروجن با بیان اینکه جهش تولید خود مستلزم چند حرکت است، افزود: در ابتدا فکر مدیران باید به سمت جهش تولید سوق پیدا کند که این امر خود  همت و تلاش زیادی را می‌طلبد.

وی ادامه داد: همچنین تولید کننده در بخش‌های مختلف کشاورزی، خدمات، صنعت باید به گونه‌ای حرکت کند که اگر در سال گذشته یک درصد پیشرفت داشته، امسال چندین برابر پیشرفت کند که این جهش‌ها نیاز به مطالعات، تحقیقات و کار بیشتر دارد، پس همه بخش‌های کشور از جمله استاد، دانشجو، دانش‌آموز و... باید دست به دست هم دهند تا کار و فعالیت‌های‌شان را در سال جاری و در راستای تولید بیشتر افزایش دهند.

جعفری افزود: بخشی از فعالیت‌هایی که در راستای تولید صورت می‌گیرد فعالیت‌های فکری و پژوهشی است که خروجی آن فعالیت‌های اقتصادی است که در بازار میبینیم، لذا کارخانه‌دار و تولیدکننده باید گام‌های بلندتری بردارند که این کار همت مضاعف و استفاده از همه ظرفیت‌ها را می‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه منظور از تولید تنها تولید اقتصادی نیست، گفت: تولید در انواع مختلفی از جمله تولید علمی، پژوهشی، تحقیقاتی و غیره دارد و تنها مربوط به تولیدات اقتصادی نمی‌شود.

منتخب مردم شهرستان بروجن به موانع سر راه تولید اشاره کرد و گفت: در راه تولید موانع زیادی بر سر راه وجود دارد که باید اصلاح و از بین بروند، برخی از موانع به طرز فکر و نگرش جامعه بر می‌گردد، برخی دیگر به بروکراسی پیچیده و درهم تنیده شده بازمی‌گردد که یک رفتار غلط است و باید اصلاح شود.

جعفری افزود: برخی دیگر مربوط به قوانین جامعه می‌شود که باید تسهیل‌کننده تولید باشند و نه اینکه برای تولید، مانع ایجاد کنند.

وی ادامه داد: این موانع باید برداشته شود تا در سال جاری در کشور جهش تولید که خواست مقام معظم رهبری است شکل بگیرد لذا باید همت تمام افرادی که در بستر کار و دست اندرکاران تولید هستند این باشد که کشور را به استقلال برسانند و فعالیت‌شان را بیشتر کنند و چند برابر قبل کار کنند تا به این امر برسند.

وی با بیان اینکه ظرفیت و پیشرفت بالایی  در میان جوانان کشور وجود دارد، تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا نشان داد که قابلیت‌هایی در کشور وجود دارد که هر چند کشور در شرایط ظالمانه تحریم به سر می‌برد و همین حرکت مانع رسیدن کمک‌های بهداشتی به کشور ما شده بود اما جوانان و شرکت‌های دانش‌بنیان و کارخانه‌ها به میدان آمده‌اند تا این کمبودها در زمینه مبارزه با کرونا ویروس را از بین ببرند. بسیاری از کارخانه‌ها خط تولید خود را تغییر دادند و مانند زمان دفاع مقدس، کشور را از نیاز که همان نیاز به دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده بود، بی‌نیاز کردند.

وی با اشاره به اینکه زمانی که در تنگنا قرار بگیریم استعدادها بیشتر شکوفا می‌شود، گفت: استعدادها و پتانسیل‌های بسیار بالایی در کشور وجود دارد که با تقویت این استعدادها در مسیر رسیدن به جهش تولید می‌توانیم موفق شویم.

حجت الاسلام جعفری در پایان بیان کرد: اگر از نظر تولید جهش پیدا کنیم، کشور رتبه بالا پیدا خواهد کرد و وضعیت اقتصادی مردم بهتر می‌شود، همچنین افق روشن‌تری پیش رو خواهیم داشت.

 

48

کد خبر 1383383