مسئول جمعیت امام رضایی‌های چهارمحال و بختیاری با اشاره به تهیه و توزیع یک‌هزار بسته‌ غذایی برای نیازمندان در قالب کمک مؤمنانه گفت: در مرحله اول رزمایش مواسات منازل شهدای استان محل بسته‌بندی و جمع‌آوری کمک‌های مؤمنانه جمعیت امام رضایی‌ها بود و در مرحله دوم نیز این روند با نام شهدا ادامه خواهد داشت.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، محسن غلامی مسؤول جمعیت امام رضایی‌های چهارمحال و بختیاری عصر امروز ضمن تجلیل از خبرنگاران استان در آستانه روز خبرنگار، در خصوص جمعیت امام رضایی‌های چهارمحال و بختیاری گفت: این جمعیت ۱۵ آذرماه سال ۹۶ توسط حسین یکتا تأسیس شد و در استان ما این جمعیت در فروردین‌ماه ۹۹ به ثبت رسید که همزمان با شیوع ویروس کرونا بود.

وی با اشاره به شکل‌گیری جمعیت امام رضایی‌ها از طریق فراخوان اعضای هیئات مذهبی استان، افزود: در اولین روزهای آغاز فعالیت این جمعیت، برای ضدعفونی معابر، تهیه لباس مخصوص و همچنین تولید ماسک به صورت خودجوش و جهادی اقدام کردیم.

مسؤول جمعیت امام رضایی‌های چهارمحال و بختیاری ادامه داد: حدود سه هزار ماسک تهیه و به صورت رایگان توزیع شد، ضدعفونی معابر، بیمارستان‌ها، دفاتر پیشخوان و مراکز درمانی نیز تا اواخر اردیبهشت‌ماه ادامه داشت.

غلامی با بیان اینکه در آستانه نیمه شعبان اعضای جمعیت امام رضایی‌ها نسبت به جمع‌آوری بسته‌های غذایی و بهداشتی اقدام کردند، گفت: حدود ۶۰ بسته غذایی و پک بهداشتی تهیه و به صورت محرمانه توزیع شد و اولویت ما در انتخاب افراد کسانی بودند که در کرونا آسیب دیده و محتاج بودند.

وی با اشاره به تهیه و توزیع یک‌هزار بسته‌ غذایی برای نیازمندان در قالب کمک مؤمنانه اظهار داشت: در مرحله اول منازل شهدای استان محل بسته‌بندی و جمع‌آوری کمک‌های مؤمنانه جمعیت امام رضایی‌ها بود و در مرحله دوم نیز این روند با نام شهدا ادامه خواهد داشت.

مسؤول جمعیت امام رضایی‌های چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اصل در کار ما محرومیت‌زدایی و رسیدگی به نیازمندان است و اگر شرایط خاص ناشی از کرونا نبود تا کنون چندین گروه جهادی به روستاهای رصد شده در شهرستان شهرکرد اعزام می‌شد و ارائه خدمت می‌کرد.

غلامی با بیان اینکه کارآفرینی از اهداف بزرگ جمعیت امام رضایی‌ها است، عنوان کرد: ترویج ازدواج‌ آسان و خدمت‌گزاری در موکب‌های اربعین از دیگر فعالیت‌های جمعیت امام رضایی‌های چهارمحال و بختیاری است.


انتهای پیام/۶۸۰۳۲/ح