معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برای تأمین آب شرب در شهرهای استان با هیچ مشکلی روبه‌رو نیستیم و تنها ممکن است در روزهای تعطیل و پیک مصرف شاهد افت فشار آب باشیم، گفت: در سه ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش مصرف داریم.


مسعود ترابیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با بیان اینکه برای تأمین آب شرب در شهرهای استان با هیچ مشکلی روبه‌رو نیستیم و ممکن است در روزهای تعطیل و پیک مصرف شاهد افت فشار آب باشیم، گفت: در سه ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش مصرف در شهرها داریم.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه با توجه به منابع آبی در نظرگرفته شده در شهرهای بروجن، فرادنبه و فرخشهر آب‌رسانی مناسب و مدیریت فشار انجام شده هرچند که در آینده نیازمند تأمین منابع جدید است، ادامه داد: امسال در شهر سفیددشت باید منابع آبی جدید تعریف شود و این اقدام در دست انجام است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۵۰ روستا در کل چهارمحال و بختیاری داریم که شامل روستاهای بالای ۲۰ خانوار و زیر ۲۰ خانوار است، عنوان کرد: تأمین آب روستاهای بالای ۲۰ خانوار در تعهد شرکت آب و فاضلاب استان است.

ترابیان با بیان اینکه از ۷۵۰ روستای استان ۶۱۲ روستا تحت پوشش شبکه آبرسانی هستند و از بین ۶۱۲ روستا ۵۰۵ روستا تحت پوشش صدور قبض است، گفت: در کل استان به ۴۰ روستا که عمدتا در شهرستان لردگان هستند با تانکر آبرسانی می‌شود و برای ۱۰ روستا با چاه استیجاری آب تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال با توجه به کمبود بارش‌ها و اینکه چهارمحال و بختیاری خشک‌ترین استان کشور است و از طرفی دیگر شیوع ویروس کرونا باید در مصرف آب بیش از پیش مدیریت داشته باشیم، افزود: امسال نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش مصرف در روستاها داریم.


انتهای پیام/۶۸۰۲۴