شهرکرد- ایرنا- فرماندار بروجن از شناسایی ۲۷ نقطه حادثه‌خیز و مستعد خطر در جاده‌های این شهرستان خبر داد و گفت: برای رفع این نقاط اعتبارات ملی نیاز است.


به گزارش روز جمعه ایرنا از فرمانداری بروجن، مسعود ملکی در بررسی مشترک نقاط حادثه‌خیز جاده‌های شهرستان بروجن با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری ، تاکید کرد: از این تعداد ۶ نقطه حادثه‌خیز شامل پیچ‌ گردنه‌های حلوایی و مروارید، سه‌راهی امام‌قیس، پیچ گدارکبک و دوراهان (مجتمع انتقال گاز) و ورودی امام‌زاده حمزه‌علی بلداجی در وضعیت بحرانی قرار دارد.

وی با اشاره به حجم بالای حمل بار و مسافر از جاده‌های شهرستان بروجن گفت: جاده بروجن به خوزستان با تردد روزانه ۴۰ هزار خودرو یکی از مسیرهای پرتردد کشور به‌شمار می‌رود.

ملکی تصریح کرد: براساس بررسی کارشناسان پلیس راه، بیشترین تصادف‌های منجر به جرح و فوت چهارمحال و بختیاری در جاده‌های شهرستان بروجن به‌وقوع پیوسته است.

وی یادآور شد: این در حالی است‌ که از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۱ نفر در شهرستان بروجن جان خود را بر اثر حوادث رانندگی از دست داده‌اند.

ریس کمیته ایمنی و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان بروجن اظهار داشت: افزون‌ بر ۹ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال از اعتبارات شهرستانی سال‌جاری به تعمیر و نگهداری راه‌های اصلی و روستایی اختصاص داده شد.

ملکی با اشاره به کمبود اعتبارات استانی و شهرستانی گفت: رفع نقاط حادثه‌خیر و افزایش ایمنی در جاده‌های شهرستان بروجن به تخصیص اعتبارات ملی نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.