شهرکرد- مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: کاهش بارندگی و کاهش منابع آب موجب گرایش کشاورزان به سمت توسعه گلخانه ها در این استان شده است.


ابراهیم شیرانی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه کاهش بارندگی و کاهش منابع آب موجب گرایش کشاورزان به سمت توسعه گلخانه‌ها در این استان شده است، اظهار کرد: کاهش منابع آب زمینه کشت محصولات با نیاز آبی بالا را در اراضی کشاورزی نمی‌دهد.


وی بیان کرد: توسعه گلخانه‌ها زمینه را برای تولید محصول در تمام فصل‌های سال فراهم می‌کند و نیاز آبی بسیار پایینی دارد.


مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هم اکنون سطح اراضی گلخانه‌ای در چهارمحال و بختیاری رو به افزایش است، بیان کرد: سطح اراضی گلخانه‌ای در چهارمحال و بختیاری به ۳۹ هکتار رسیده است.


وی تاکید کرد: سالانه چهار هزار تن محصولات صیفی شامل خیار، گوجه و سه هزار و ۵۰۰ تن محصول توت فرنگی توسط گلخانه‌های چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود.


مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ۱۵ گلخانه جدید در چهارمحال و بختیاری در حال راه اندازی است که با بهره برداری از این تعداد گلخانه شاهد افزایش محصولات گلخانه‌ای هستیم.


وی عنوان کرد: راندمان تولید بالا، نیاز آبی پایین، افزایش کیفیت محصولات کشاورزی، مدیریت بهتر تولید محصولات و… از مهمترین ظرفیت‌های توسعه گلخانه‌ها به شمار می‌رود.


کد خبر ۴۹۹۶۵۲۳