شهرکرد- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: طرح دهکده فرش در چهارمحال و بختیاری برای توسعه صنعت فرش بافی اجرا می شود.


به گزارش خبرنگار مهر، سجاد رستمی بعد از ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، گفت: نیمه دوم سال ۹۸ یکی از بحرانی‌ترین دوران برای برای سازمان صمت به دلیل تحریم، کرونا و.... بود که همه بخش‌ها را تحت تأثیر خود قرار داد.


وی گفت: هدف صادراتی در چهارمحال و بختیاری ۵۸ میلیون دلار در سال جاری است که با افتتاح پتروشیمی لردگان بیش از هدفمان صادرات می‌کنیم.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در سه ماه ابتدای امسال در تسهیلات بند الف، ۲۲ رتبه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ارتقا یافته ایم که سال قبل رتبه خوبی نداشتیم اما اکنون به رتبه ۹ کشوری رسیدیم.


وی بیان کرد: در حوزه کمک‌های فنی اعتباری در سال‌های ۹۷ و ۹۸ در مجموع یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان جذب شده که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دیگر نیز اضافه شد و اگر یک میلیارد تومان دیگر با همکاری یک بانک عامل جذب شود در نهایت حدود سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار به این حوزه اضافه می‌شود که مطلوب است.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری بیان کرد: ایجاد دهکده فرش جز پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان است که چند نقطه در استان شناسایی شده و باید با سرمایه‌گذار به تفاهم برسیم.


وی تاکید کرد: در ابتدای شیوع کرونا در تأمین الکل مشکل داشتیم اما اکنون الکل را تولید می‌کنیم و الکل در کشور اشباع شده است.


به گزارش مهر، در این جلسه برای نخستین بار در سازمان صنعت سمت استان تفاهم‌نامه‌ای با میان سازمان صمت استان با رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان مبنی بر واگذاری اختیارات و برخی از فعالیت‌های صنعتی به خانه صنعت استان امضا شد.


کد خبر ۴۹۹۹۲۵۷